page background
o nas

SEMONI to startup naukowy założony w 2019 roku przez dwóch pracowników Zakładu Sztucznej Inteligencji Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk (IPI PAN), wspierany finansowo i biznesowo przez fundusz venture capital czysta3.vc z Wrocławia oraz dotowany przez NCBR.

W SEMONI implementujemy najnowsze technologie informatyczne do potrzeb biznesu – podstawą są dla nas wyniki własnych badań naukowych w obszarze sztucznej inteligencji (AI), przetwarzania języka naturalnego (NLP), inteligentnego wyszukiwania oraz ekstrakcji informacji.

...

SEMONI Media Intelligence to nasz pierwszy produkt – inteligentna aplikacja internetowa do analizy wypowiedzi internautów. Wyróżnia ją umiejętność pogłębionej analityki tekstu, czyli semantyczna analiza sentymentu na poziomie słów i fraz, tagowanie semantyczne i text mining.

Technologie stworzone w SEMONI to skuteczne narzędzia nie tylko do przeszukiwania i analizy internetu. To także wsparcie dla pracowników tych działów firm, w których kluczowe jest szybkie dotarcie do właściwych informacji zawartych w dużych zbiorach danych tekstowych, tj. bazy wiedzy w biurach obsługi klienta, przepisy prawne, regulaminy, umowy, faktury.

}
 dr Dariusz Czerski
dr Dariusz Czerski
Founder, CEO & CTO SEMONI
  • Adiunkt w Zakładzie Sztucznej Inteligencji Instytutu Podstaw Informatyki PAN, odpowiedzialny od 10 lat za rozwój polskiej semantycznej wyszukiwarki internetowej NEKST
  • Programista Java z ponad 15-letnim doświadczeniem wdrożeniowym (m.in. NetSprint, Adobe) oraz w licznych projektach badawczo-rozwojowych w obszarze sztucznej inteligencji
  • Autor publikacji naukowych z zakresu zautomatyzowanego zbierania i mapowania dokumentów internetowych
Radosław Tadajewski
Radosław Tadajewski
Inwestor, CEO Czysta3.vc
Przewodniczący Rady Nadzorczej SEMONI
  • Inwestor venture capital i geek technologiczny
  • Założyciel wielu firm, w tym jednego z największych dealerów złota w Europie Środkowej czy globalnego OORT Inc.
  • Wykształcenie zdobywał zarówno w Polsce, Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Cambridge, jak i w Niemczech, kończąc studia MBA na Uniwersytecie Europejskim Viadrina.